2017 yılı Temmuz ayında temeli atılan Yeni Ordu Stadı’ndan beklenen müjde gelmedi. Önce 2018-2019 sezonuna yetiştirileceği söylenen stat, daha sonra devre arasında kalmıştı. Son bilgilere göre ise yeni stadın ancak 2019-2020 sezonu açılış maçına yetişebileceği kaydedildi.

Yeni sezona kaldı

Stadın dış yapısının tamamlanmasına rağmen koltuk ihalesinin henüz yapılmaması eli kolu bağlarken, ilk resmi maçın önümüzdeki sezon oynanması bekleniyor.

İhaleler duruyor

Merakla beklenen stadyumun çimlerinin döşenmiş olmasına karşın henüz 20 bin kişilik koltuk ihalesi, ikmal ihalesi ve çevre düzenlemesi yapılmadığı için stadyum işi şimdilik askıya alındı.

19 Eylül, Millet  Bahçesi olacak

1967 yılından bu yana Orduspor başta olmak üzere Ordu futboluna hizmet veren 19 Eylül Stadyumu ise sadece tribün kısımları yıkılarak Millet Bahçesi olarak kullanılacak.

Otel de olacak

Gençlik ve Spor Bakanlığının yatırım programına aldığı ve 103 milyon liralık bütçesiyle tek yatırım olan Ordu Stadyumu’nun bir bölümünde ise 150 kişi kapasiteli sporcu otelinin yer alacağı bildirildi.

Durugöl Mahallesi’ne 20 bin seyirci kapasiteli inşa edilen yeni stadın alttan ısıtmalı olmasının yanı sıra 25 locası bulunacak.

Yeni Ordu Stadı’nda 25 loca, 428 araçlık kapalı ve 126 araçlık toplam 554 araçlık otopark yer alacak. Statta farklı tribünlerde olmak üzere 84 kişilik engelli ve 84 kişilik refakatçi seyirci tribünü, takım mağazası, kiralanabilir alan, kafeterya, teraslı, saha ve deniz manzaralı 2 restoran alanı bulunacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here