Orduspor ve diğer takımların yarım asrı aşkın süreden bu yana futbol oynadığı, son yıllarda da Yeni Orduspor’a ev sahipliği yapan 19 Eylül Stadyumu’nun yıkılacak olmasıyla beraber devreye girecek olan Durugöl Mahallesi’ndeki Yeni Ordu Stadı’nın adının ’19 Eylül Stadyumu’ olması için Orduspor taraftarları tarafından imza kampanyası başlatıldı.

Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın girişimleriyle yapılan Yeni Ordu Stadı’nda artık son aşamaya gelindi. Çimlerin de serilmesinin ardından koltuk döşeme ve diğer birkaç işin kaldığı stadın yeni yılda futbol oynanabilecek hale gelmesi bekleniyor.

Forza Fidangör Taraftar Grubu’nun önderliğinde başlatılan ‘Yeni Ordu Stadı’nın adı 19 Eylül Stadyumu olsun’ imza kampanyasına şimdiden yüzlerce kişi imza atarak destek verdi.

“Mazi yaşasın”

Forza Fidangör Taraftar Grubu’ndan yapılan açıklamada; “Orduspor’un yıllardır müsabakalar gerçekleştirdiği 19 Eylül Stadyumu yerine Durugöl Mahallesi’ne yapılan ve sona yaklaşılan Yeni Ordu Stadı’nın adı, hem maziyi yaşatmak hem de Mustafa Kemal Atatürk’ün Ordu’yu ziyaret ettiği tarih olması sebebiyle 19 Eylül Stadyumu olmalıdır. Aynı şekilde Samsun’da yıkılan 19 Mayıs Stadyumu’nun adı, yeni yapılan stadyuma verilmiştir. Ve Samsunspor maçlarını, adını Atatürk’ün Samsun’a geldiği tarihten alan 19 Mayıs Stadı’nda yapmaktadır. 1967’de kurulan Orduspor Kulübü’nün hatırasını yaşatması için 19 Eylül Stadı’nın mazisi gelecek nesillere de aşılanmalıdır.” denildi.

Samsun 19 Mayıs’ı kullandı

Orduspor taraftarları, Orud’ya yapılan yeni stadın adının 19 Eylül olmasını isterken, Samsun örneğini de gösterdi. Samsun’a yapılan yeni stada ‘Yeni Samsun 19 Mayıs Stadı’ adı verildi.

20 bin kişilik stadyum için son konuşulan isim ise Yen i Ordu Stadyumu olmuştu.

Destek olmak için;

https://t.co/ZCpAAKGagv

Ordu Hayat

7 YORUMLAR

 1. Hey! Ӏ knoѡ this is kiinda off t᧐pic nevertheless I’d figᥙred I’d ask.

  Would you Ƅbe interested in trading links oг maybe guest writing a blоg post
  or vice-versa? My log addresses a lot of the same topicѕ aѕ yours and I belіeve we could grfеatly benefit from each other.

  If you haрpen to be іnterested fеel free tօ shoot me an email.
  I look forward to hearing from you! Wonderful blog by the way! https://sablonkaossatuanbandung88.blogspot.com/

 2. Hello! I қnow this is kіnda off topic however , I’d figured Ӏ’d
  ask. Would you be inteerested in trading links or maybe guеst authoring a blog posat or vіce-versa?
  My blog covers a lot of the same subjects as yours and I feel we could greatly
  benefit from each other. If you happen to
  be interestеd feel free to shoot me an email. I look forwarrd tto hearing from you!
  Superb blog ƅy the wɑy! http://lauraldaniels.com/comment/html/?44535.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here