Orduspor’un bu sezon 19 Eylül Stadyumu’nda oynatılmaması, diğer takımların liglerinin devre arasına girmesine rağmen yine uzak tutulması sonrasında tartışma her geçen gün artıyor.

Mabedi olan 19 Eylül Stadyumu yerine bu sezon maçlarını Spor Toto Altınordu 1 Nolu Saha’da oynayan Orduspor, hafta sonu oynayacağı Fatsa Dolunayspor maçını burada oynamak istemiş ancak Gençlik Spor’dan ‘veto’ yemişti.

Yeni Orduspor ve Altınordu Belediyespor’un liglerinin devre arasına girmesiyle böyle bir istekte bulunan Orduspor yönetimine, sahanın bakıma alındığını ve 20 Ocak’tan önce uygun olmayacağı cevabı verilirken, bu cevap taraftarları tatmin etmedi ve konu sosyal medyaya taşındı.

Sosyal medyada taraftarlara cevap veren Ordu Gençlik Spor twitter hesabı ilginç konulara değinince ortaya farklı diyaloglar çıktı. İşte Gençlik Spor’un verdiği cevaplar:

  • Stadyum profesyonel takımlara sezonluk kira ile veriliyor. Orduspor Kulübümüz, 3.Lig’de oynarken sezonluk kiraladı ve kira ücreti ödemedi. Sözleşme fesih oldu. Mevcut profesyonel takımlara stadyum yine sezonluk kira sözleşmesi yaptı ve her hafta bir maç oynandı.
  • Güzelorduspor 1.Amatör Lig’de 19 Eylül Stadyumu’nda Play-Off maçları dışında maç oynamadı.
  • Sezon sonunda Play-Off maçları yine 19 Eylül Stadyumu’nda oynanacak.
  • Geçtiğimiz sezon Bal’da oynayan Orduspor Kulübümüz stadyumda kira sözleşmesi yapmadan oynadı.
  • Başlayan çalışma yeni değil, durdurma imkanı yok. Yapılan işlemlerden sonra sahanın toparlanması gerekiyor. Talep daha bakım başlamadan önce yapılsaydı erteleme imkanı olabilirdi.

SAMET KARADAĞ / ORDU YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here