Bu sezon 3.Lig maçı ve zaman zaman Spor Toto Bölgesel Amatör Lig maçlarına ev sahipliği yapan Ordu 19 Eylül Stadyumu, geçen hafta ise tarihi maça ev sahipliği yapmıştı. 1967 yılından bu yana Orduspor’un profesyonel liglerde birçok maçına ev sahipliği yapan 19 Eylül Stadyumu, geçen hafta Orduspor’un ilk kez Amatör Lig maçına ev sahipliği yapmıştı.

17 Şubat’ta Orduspor ile Gölköyspor arasında oynanan 1.Amatör Lig maçında 5 bine yakın taraftar gören ve son yıllardaki en yüksek doluluk oranını yaşayan 19 Eylül Stadyumu, bir hafta sonra ise 3.Lig maçında aynı doluluğu göremedi.

Bir hafta sonra Yeni Orduspor ile Pazarspor arasında oynanan 3.Lig maçında tribünlerin boş olması gözlerden kaçmadı. Yaklaşık bin taraftarın izlediği 3.Lig maçı sonrasında Yeni Orduspor sahasında Pazarspor karşısında mağlup olmaktan kurtulamadı.

Arka arkaya iki Pazar gününde oynanan Orduspor ve Yeni Orduspor maçlarında çekilen fotoğraflar, Ordu Futbolu’ndaki futbol sevgisinin hangi şartlarda yaşandığını açık şekilde gösterdi.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here