Orduspor’da Suat Deniz’in başkanlığı öncesinde Divan Kurulu Başkanı olarak Orduspor’u yöneten Hasan Vayni, kongrede yine o dönem anlattığı belgeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Seçimli Genel Kurul’da kürsüye çıkan Hasan Vayni, Suat Deniz’in Başkanlığı öncesinde Divan Kurulu Başkanı olduğunu ve o dönemde yaptığı araştırmaların, kongre sonrasında yönetim tarafından takip edilmediği belirtirken bu konuda sitemde bulundu.

Orduspor’un 2006 yılından sonra yaptıklarının geçersiz olduğunu yine dile getiren Hasan Vayni ”Suat Deniz göreve gelmeden önce araştırmalar içine girmiştim. O zamanki kongrede de söylemiştim. 2006 tüzüğünden sonra yapılan herşey geçersiz. Orduspor’un borcu 2 Trilyondur. O zaman dedim ki kongre yapıldıktan sonra 2006’dan sonra alınan bütün kararların geçersiz olduğğuna dair yazının Cumhuriyet Başsavcılığı’na yazının verilmesini söyledim ama yapılmadı. Orduspor’un kurtuluş reçetesi sadece budur. 2006’dan sonra olan herşey geçersiz.” dedi.

Yazın şirketleşme konusunda yapılan kongreye karşı olduğunu dile getiren Hasan Vayni kulübün küçülmesi gerektiğini söyledi ”Şirketleşmeye karşı çıktım, bugün de haklı duruma geldim. Göztepe modeli dediler, böyle bir model yok. Biz Orduspor’u küçültüp borçlarımı azaltmamız lazım yoksa büyük gösterip alacakları olanları uyandırmak mı ?”

SAMET KARADAĞ / ORDU YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here