Orduspor Asbaşkanı olan ve kongrenin ardından Divan Kurulu Başkanı olarak kulübü yönetmeye devam edecek olan Mahir Akdere, kongrede önemli açıklamalarda bulundu.

Seçimli Genel Kurul’da Başkan adayının çıkmadığı Orduspor’da, Divan Kurulu Başkanı olan Asbaşkan Mahir Akdere, açıklamalarda bulundu. Divan Kurulu’nun yönetimine kalan Orduspor’da Akdere sözlerine ”Kulübün gücü olmadığı için bu hale geldi. Şu an yardıma ihtiyacımız var. Destek veren herkesin başımızın üzerinde yeri var. Kulüp Binamız yenilendi. Efsane isimlerin soyunma odaları hala duruyor. Oraları yeniledik.” diyerek başladı.

Kulüpte yönetici olarak 4.dönemi olacağını belirten Akdere, en mutlu olduğu sezonun bu sezon olduğunu belirterek ”4.sezonum burada ve birçok kez üzülerek eve gittiğim zamanlar oldu. Çok şükür ki bu sezon Mahmut Hocamızın önderliğinde iyi işler yaptık. Hocamız, oyuncularımız ve en başta da taraftarlarımıza teşekkür ederim. Kapanacak dendi ama bugün bu noktadayız. Orduspor’u seviyorum diyen herkesin yanımızda olması lazım. Sevdiğini söyleyerek bizi ortaya atıp geride duramazsanız. Seviyorum diyorsanız destek verecekseniz.” açıklamaları yaptı.

Şirketleşme hakkında gelen sorular üzerine açıklamalarda bulunan Mahir Akdere ”Şirketin büyük hakları benim. Orduspor’un borçlarının büyük bölümü de bana ait. 1 Milyon 100 bin lira riskini aldım. Ben kurtuluş reçetesini biliyorum ve bu konuda çalışmalar yapıyoruz. Şehirde ekonomik yok. Amatör’de para yok. Bu şehirde çekişmeyle bir yere varılamaz.” dedi.

Divan Kurulu Başkanı Mahir Akdere son olarak Orduspor’un borcunun ne kadar olduğunu şu an bilmediklerini çünkü hangi belgelerin geçerliliği olduğu konusunda net bilginin olmadığını sötledi.

SAMET KARADAĞ / ORDU YORUM

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here