Spor Toto 2.Lig’den son sırada küme düşerek taraftarlarını üzen Orduspor Kulübü, olağanüstü kongreye gidiyor. Başkan Yaşar Pamuk, Orduspor’un 4 Haziran tarihinde kongreye gideceğini belirtirken, başkanlığı bırakmayı düşündüğünü dile getirdi.

Orduspor Kulübü’nde beklenen oldu. Mor Beyazlı Kulüp, olağanüstü kongreye gidiyor. Son dönemde yönetim kurulu üyelerinin büyük bölümü istifa eden Orduspor, Başkan Pamuk’un açıklaması doğrultusunda seçimli olağanüstü kongre yapma kararı aldı.

Kongre 4 Haziran’da… 

Pamuk, Orduspor Kulübü’nü kongreye götüreceklerini söyleyerek, 4 Haziran Cumartesi günü olağanüstü seçimli kongreyi gerçekleştireceklerini dile getirdi. Çoğunluk sağlanamaması durumunda ise 11 Haziran Cumartesi günü çoğunluğa bakılmaksızın olağanüstü kongrenin yapılacağını açıkladı.

“Bırakmayı düşünüyorum” 

4 Haziran da yapılacak olan olağanüstü kongrede başkanlığı bırakmayı düşündüğünü söyleyen Başkan Pamuk; “Olağanüstü kongre kararı aldık. Başkanlığı bırakmayı düşünüyorum. Bu süreçte başkanlığa aday olan birisi olursa oturur konuşuruz. Hatta desteklerim. Önümüzdeki süreç ne gösterecek hep beraber göreceğiz. Önemli Orduspor” dedi. 

Sahipsiz bırakmayacak! 

Öte yandan Pamuk’un, Orduspor Kulübü’ne başkan adayı çıkmaması durumunda göreve yeniden devam edebileceği de alınan bilgiler arasında. 

“Yöneticiler talimatla istifa etti”

 Yönetim kurulundan istifa eden yöneticilerin kendisi ile hiçbir sorunu olmadığını aktaran Başkan Pamuk, yöneticilere ‘ayrılın’ talimatı geldiği için istifa ettiklerini ifade etti. 

Rakip var

Orduspor Kulübü’nün gerçekleştireceği olağanüstü kongrede, daha önceden ‘kongre olursa aday olmayı düşünürüm’ diyen Adem Uzunömeroğlu’nun aday olacağı edinilen bilgiler arasında. Eski Başkan Nedim Türkmen’in ise aday olup olmayacağını ilerleyen günlerde açıklayacağı aktarıldı. Orduspor Kulübü Seçimli Olağanüstü Kongresi 4 Haziran Cumartesi günü yapılacak. Çoğunluk sağlanamaması durumunda ise çoğunluğa bakılmaksızın 11 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

Ordu Hayat / Tevfik Kul

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here