Orduspor’un yaklaşık 1.5 saat süren Seçimli Genel Kurulu’nda Orduspor Kulübü yetkilisi olarak konuşan Gökay Civelek, önemli açıklamalarda bulundu. Yönetimin içinde yer alan Civelek, hem eski futbolcularla borç konusunda görüştüklerini belirtirken hem de birleşme konusunda Esnafspor’un 200 bin lira talep etmesinden bahsetti.

”O açıklamalardan sonra tehdit mesajları aldım”

Gökay Civelek konuşmasına Orduspor’un dosyaları ve eski yönetimler hakkında başlarken ”7 dosyamız vardı ve bunları birleştirmek için savcılığa dilekçe verdik. Yaşar Pamuk yönetimden kalan Bağımsız Denetim Raporu vardı ancak bunu çözmek istedik olmadı. Televizyon programlarında Nedim Türkmen’den kalan borçlarla ilgili açıklamalar sonrasında tehdit mesajları aldım.” dedi.

”Esnafspor 200 bin lira talep etti”

Gökay Civelek, Orduspor’un şirketleşme konusunda yapmak istediği şeyler olduğunu ancak neden başarısız olduklarını şu şekilde anlattı. ”Hem yurt dışı hem de yurt içinden birçok eski futbolcularımızla görüştük. Öte yandan Orduspor’u kurtarmak için takımla birleşme konusunda görüşmeler yaptık. İlk başta takım alma durumu vardı. Esnafspor bizden 200 bin lira istedi. 200 bin liram olsa zaten ben kurtarırım. Benim evimde Orduspor’dan dolayı gelen borçlardan dolayı belgeler var. Şahsıma borçlar geldi, hiç önemli değil. A.Ş. konusunda hamleler yaptık ama olmadı. Çünkü bizim önceliğimiz futbola aç olan şehri doyurmaktı ve bunu başardık.”

Son olarak Orduspor’un 274 gün sonra kazandığı Çarşambaspor maçını hatırlatarak herkesin gözyaşı döktüğü ortamda küçülme gibi bir girişimlerinin olmayacaklarını ”Geçen sezon bir Çarşambaspor maçı kazandık, tribünde herkes ağladı. Ordu şehrinin takımından bahsediyoruz. Bizim küçülme gibi lüksümüz yok. Orduspor’u küçültmek demek kapatmak demektir.” bu ifadelerle belirtti.

SAMET KARADAĞ / ORDU YORUM

6 YORUMLAR

 1. Crackpot (and goes without saying Big Donald supporter) thinks
  having Hearings on TheCorruption of Donald is somehow,
  “treason.”

  No, if anything Treason was throwing US Intelligence
  UnderTheBus to Appease Putin.

  USA uS AMerica NewHampshire

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here