Haftasonu oynanan Kumruspor karşılaşmasında yaşananlardan sonra Orduspor Taraftar grubu Forza Fidangör bir açıklama yaparak yaşananlara açıklık getirdi.Açıklama şu şekilde:

Kamuoyu Bilgilendirme!
Haftasonu Kumru’da yaşanan olaylarla ilgili kamuoyu yanlış yönlendirilmekte ve kulaktan dolma bilgilerle doğruluk payı olmayan açıklamalar yapılmaktadır. Söz konusu maç için grubumuza çirkin iftiralar atılmakta, suskunluğumuz üzerinden prim yapılmaktadır.
Kendini bilmez bir kaç insanın kışkırtması sonucu kulüp yöneticilerimizden birine tribünün içinde fiziksel saldırı gerçekleştirilmiş olup, gerekli aksiyon derhal alınmıştır. Taraftarlarımızın Kumru’ya karşı küfürlü tezahürat yapıldığı iddia edilerek yanlış yönlendirilmeler yapılmaktadır. Karşılaşmamın 90 dakika boyunca kaydı bizlerde bulunmaktadır, hiçbir şekilde Kumru’ya yönelik kötü söz sarf edilmemiştir. Kendilerini haklı göstermeye çalışan kişilerin açıklamaları asılsızdır. Kumru, hepimizin sevdiği, benimsediği şirin bir ilçemizdir. Kumru halkıyla ve Kumruspor camiası ile kardeşliğimiz her daim sürecektir. Kumru tribününü kışkırtan, 15-16 yaşındaki çocuklara tabiri caizse gaz veren kişi ve kişiler kamera kayıtlarında yer almaktadır. Bu şahıslar, beraberindekilerle tribünün arkasına geçerek, bulunduğumuz tribüne taş atmışlardır. Tribün kültürüyle bağdaşmayan bu olayları tasvip etmemiz beklenemez. Taş atmak, korkaklığın, çaresizliğin bir ürünüdür. Bu yaşanan çirkin saldırının sorumlusu Kumru ve Kumruspor camiası değil, çocukları kışkırtan kendini bilmez bir kaç kişidir. Söz konusu olayla ilgili Kumru Emniyet Müdürlüğü gereken aksiyonu alacaktır.
Konunun takipçisi olacağımızı, avukatlarımızın konuyla ilgilendiğini, söz konusu olayı çıkaran şahısların gerekli cezayı alması için gerekli adımların atıldığını camiamızın bilmesini isteriz.
Ordu’da oynanacak müsabakada; Kumru halkını, Kumruspor taraftarını örnek gösterilecek bir ev sahipliğiyle ağırlayacağız. Sporun şiddetle, öfkeyle, kavgayla değil; kardeşlikle, güzellikle gerçekleştirilmesi gerektiğini tekrar hatırlatır, bütün takımlara başarı, bütün taraftarlara da saygı dolu müsabakalar dileriz
Fidangör!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here